Make your own free website on Tripod.com
Bravo hocam

Nurullah PALA

Erzurumspor, sıcak hava, futbol oynamaya elverişli bir saha ve herşeyden önemlisi tıklım tıklım dolu tirübünler önünde Türkiye 1.Futbol Liginin lideri UEFA Kupası yarı finalisti Galatasaray'ı Cemal Gürsel'de ağırladı.
Maç öncesi Erzurumspor camiası misafirin nasıl ağırlanacağını en iyi şekilde gösterdi. Galatasaray kafilesi çiçeklerle ve bar gösterileri ile karşılandı.Dadaşlar bununlada yetinmeyip konuklarına çok iyi bir yemek ziyafeti çekti.
Saha dışındaki güzel görüntülerden sonra saha içi güzelliklerine geliyoruz.Tirübünlerdeki binlerce Erzurumsporlu taraftarlar futbolcularını bağrına basarken bir guup Galatasaraylı da Erzurumsporlu taraftarmlarla boy ölçüşüyordu. Fatih Terim yarı finaldeki rakibi Leeds United'i yakından izlemek amacıyla İngiltere'ye gitmişti. Bize göre çokta iyi oldu. Cemal Gürsel'de olsa çok değişik kurnazlıklar düşünürdü her halde. Hakan Şükür ,Ümit ve Hasan Şaş'ında Erzurum'a getirilmemesi ekmeğimize yayıktan yeni çıkmış ayran kokulu yağı sürüyordu. Erzurumspor Teknik Direktörü Ruslan Abdullayev hafta içi antremanlarda oyun planlarını Muzaffer'in üzerine kurmuştu. Büyük şanssızlık oldu ve Muzaffer son antremanda sakatlandı.Yine de oynayacağından umutluyduk. Oda ne! Herkesten önce Cemal Gürsel'de Muzaffer ısınıyordu. "Bu adele ile bu maçta oynamaz abi "diyen Muzaffer, son 15 dakikada seyircinin isteğini teknik heyeti kıramadı. Ve Jay Jay çok kısa sürelide olsa resital sunmaya çalıştı.
Maç boyunca Erzurumspor'un patronu Abdullayev lidere karşı akılcı bir futbol oynattı. Talebelerine Avrupa Fatihine karşı nasıl oynayacaklarını çok iyi ezberletmişti. Gelecekte herkesin adından bahsedeceği Eyüp, çok soğukkanlı davranıyor, ceza sahasına gelen hava toplarını biraz da akrobatik hareketlerle tek tek alıyor, yerden toplara ölümüne giriyor ve herşeyden önemlisi sahada Galatasaray'ın en iyisi gözüken Brezilyalı Marcio'ya gol şansı tanımadı. Alparslan Arif gibi bir tilkiyi sahadan sildi. Tecrübeli Altay kalesinde devleşti. Sergei arkadaşlarını çok iyi yönlendirdi. Ali Yılmaz ve Selçuk Karpatların Maradonası Hagi'yi mahvetti. Bir sağ yaptı ,bir sol yaptı,Hagi'yi maça küstürdüler. Hagi "ben daha etliye sütlüye karışmıyorum"dedi. Sergen"i son çare oyuna aldılar. Ergin bir "şişt" dedi, olay bitti. Zafer maçın kahramanıydı. Adana'da olmayışı büyük kayıp, Galatasaray maçı ise ,büyük bir şanstı. Genç kaptan dün tam bir Virtiöz. Bir o kadar da maraton koşucuları gibiydi. Her yerde Zafer vardı. Zafer bir pozisyonda golü atsa Erzurum'da Zafer coşkusu yaşanacaktı. Zafer Galatasaray maçındaki futbolu ile Milli Takım eski Teknik Direktörü Coşkun Özarı'yı ve daha nicelerini kendisine hayran bıraktı. Soner gayretliydi. Alışık olmadığı bir yerde oynamasına rağmen iki gollük pas attı. Ali Rıza oyuna girdi, iyi niyetle mücadele etti. Sasa oyunda çok az kaldı. Hagi'ye verdiği yanlış pas Erzurumspor direğinde patladı. Aleks kaçırdığı gollerle galibiyete engel oldu.
Erzurumspor Teknik Direktörü Ruslan Abdullayev, Galatasaray'ı çok iyi çözmüştü. 3-5 top yapan Avrupa Fatihi'nin şişirme top atmasına bile müsade etmedi. Zaman zaman oyunu kendi sahasında kabullendi. Ve İstanbul ekibinin kalabalık orta sahasına bu sistemle karşı koydu. Ligde en fazla gol pozisyonuna giren takım olarak bilinen Galatasaray karşısında kaçırdığımız gollerle galibiyetten olduk. Galatasaray'a 0-0 beraberlikle zahmet verdik. Liderin işi bundan sonra daha zor olacak. Aldığımız bir puanla ilerisi için ümit kazandık. Bravo RUSLAN hocam...


Birinci Sayfa