Make your own free website on Tripod.com
Şeytanın bacağı

Bedri TURHAN*

ERZURUMSPOR, Antalya deplasmanından aldığı 3 puan ile yüzümüzü güldürdü. Küme düşme hattında bulunan İstanbulspor'un Altay'ı 1-0 yenmesinin ardından karamsarlığa kapılmıştık. Ama kimsenin ihtimal vermediği Antalya deplasmanından galibiyetle dönmek çok güzel.
Maç sonrası Erzurum'da Cumhuriyet Caddesi'ndeki manzara gerçekten görülmeye değerdi. Cumhuriyet Caddesi'nde tıpkı birinci lige çıktığımız günleri hatırladım. Alınan galibiyeti doyasıya yaşıyor, ligde kalıcı olduğumuzu haykıran genci, yaşlısı, kadını-kızı, galibiyeti kutluyordu. Bu manzara karşısında şu kanaatim daha da güçleşti:
Erzurum'da kulübünü takımını ve futbolcusunu seven insanların sayısı"nifak takımından" çok daha fazla. Sayısı azınsanmayacak bu güzel insanlar, azınlıkta olan "Fesatlara" gereken cevabı takımlarının aldığı başarı ile veriyor. Alınan 3 puanı kutlayan insanların gözlerinin içindeki parıltı görülmeye değerdi. Takımını sevenlerin gösterisinden, bu kentte dedikodudan başka üretkenliği olmayan kişilerin ders almları gerekir. Ama nerede o erdemlilik.
Evet Erzurumspor kurduğu genç ve dinamik kadrosuyla takım içindeki "Safra tafraları" temizleyerek bu olumlu seviyeye ulaştı.
Geç oldu ama temiz oldu.
Sakın bu başarının kolay kazanıldığını zannetmeyin. Kulüp ve takım bu hale geldi. Ancak yöneticiler, teknik heyet, menajer ve birçok futbolcu haksız yere ve de insafsızca iftiralara maruz kaldılar. Ama yılmadılar, doğrularından taviz vermediler, söylenenleri içlerine attılar. Takımı bu seviyeye getirenlerin yaptığı doğrular, kendini bilmez ve başarıyı çekemez bir takım kişiler tarafından sürekli sabote edilmeye çalışıldı. Yapılan haksızlıkları gören ve bunu gurur meselesi eden genç yetenekler, önce Galatasaray, sonra da Antalya deplasmanından aldıkları puanlarla kendilerine güvenenlerin yanlarını yere getirmediler.
Bravo sizlere genç yetenekler, bravo sizlere destek verenlere.
Antalyaspor deplasmanından alınan 3 puanla bir seri yakaladığımıza inanıyorum. Bu hafta Cemal Gürsel'de misafir edeceğimiz Bursaspor karşılaşmasından da alacağımız 3 puan herkesi rahatlatacaktır.
Erzurumspor'un belki en zor karşılaşmalarından biri olacak Bursaspor maçına verilecek tribün desteği hiç şüphesizki çok önemli. Bu moral ile Bursaspor'u Erzurum'dan eli boş göndermek işimizi hepten kolaylaştıracaktır. Bunun için pazar günü hep birlikte Cemal Gürsel'de buluşalım diyoruz.
Tıpki Galatasaray maçı sonrası üzülenlerin ve yüzünü asanların olduğu gibi Antalya'dan galibiyetle dönülmesinden de rahatsızlık duyanların hallerini görmek isterdim.
Evet, o kötü günlerde kulübünün ve takımının yanında olan Zirve 2000 Gazetesi'nin yaptığı doğru işi bu kentte yaşayan insanlarında anlamalarını bekliyoruz.
Biz ilk günden beri, doğrunun ve doğru yapılanın yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

(*)Bedri Turhan, AA Erzurum Bölge Müdürü
Ulaşabileceğiniz telefonlar: 0442 - 218 39 93 - 218 98 70


Birinci Sayfa