Make your own free website on Tripod.com
Sessizliğimiz, saygımızdandır

Yarın geç olabilir. Ve yarının hiçbir pişmanlığı, bugünün ihmalinden doğacak mutsuzluğu, mutluluğa çeviremez.

GEÇTİĞİMİZ Mart ayı içinde MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli Erzurum'a gelmiş, hem Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 82. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen törenlere katılmış, hem de birçok kuruluşu ziyaret ederek, yetkililerinden bilgi almıştı.
Bahçeli'nin ziyaret ettiği yerlerden biri de Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası olmuştu. Burada Devlet Bahçeli'ye bir brifing verilmiş, bir de kentin sorunlarını ana hatlarıyla yansıtan rapor sunulmuştu. O gün kürsüye gelen ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, belleklere yer edecek mesajlar vermiş ve çok anlamlı bir konuşma yapmıştı.
Detay için tıklayın

Haber sayfası Palandöken Gazetesi'nin katkılarıyla hazırlanmıştır
Küçük Kur'an
ERZURUM'da ortaya çıkan küçük Kur’an farklı bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Boyu; 2,7, eni 2 ve kalınlığı 1,3 santimetre olan minik Kur'an'ı inceleyen bilim adamları ne dedi? Tıklayın
Hani nerde fabrika?
GEÇTİĞİMİZ yıllarda Doğu Holding ve İTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım, Erzurum'a yaptığı gezilerde, silah fabrikası kurulması yönünde net sözler vermişti Tıklayın
Aşkın kanunu
HAKKINDA şarkılar bestelenip, türküler yakılan ve şiirler yazılan aşkın nihayet bir kanunu, bir yasası oluyor. Aslında var olduğu sanılan, ama tüm aramalara rağmen hiçbir hukuk kitabında bulunmayan aşk kanunu taslağı, yakında TBMM’de görüşülecek. Tıklayın
Maça davet
GEÇTİĞİMİZ HAFTA ANTALYA'DAN MUHTEŞEM BİR GALİBİYETLE DÖNEN ERZURUMSPOR, BU HAFTA ÖNEMLİ BİR MAÇI EVİNDE OYNAYACAK. HAYDİ DADAŞLAR, BURSA MAÇINDA TRİBÜNLERDE BULUŞALIM. GÜN BUGÜNDÜR...
Web sitemize büyük ilgi

İLGİ ODAĞI OLDUK
İnternette
yayınlanmaya başladığı günden itibaren çok sayıda izleyici tarafından ziyaret edilen Erzurumexpres Sitesi, basının da ilgi odağı oldu. Ülkemizin önde gelen saygın basın-yayın organları, sitemizin varlığını verdikleri haberleriyle okuyucularına duyurdular.

HABERLERİMİZ ULUSAL BASINDA
Hürriyet:
“Erzurum müziği internette” başlığıyla verdiği haberinde, Erzurum’da çeşitli gazete, dergi ve görsel yayın organlarında görev yapan gazetecilerin ilginç haber ve fotoğraflarının yeraldığı bir sitenin oluşturulduğunu belirtti. Gazete haberinde, siteyi izleyenlerin Erzurum kültürü hakkında, bedduasıyla, deyimiyle, müziğiyle bilgi sahibi olacaklarını da kaydetti.

Zaman: “Erzurum internette” başlığıyla verdiği haberinde, sitemizin özelliklerine dikkati çekti. Gazete, Erzurumexpres Web Direktörü Öztürk Akkök’ün, Erzurum’daki çeşitli basın-yayın organlarında görev yapan gazetecilerin yazı ve fotoğraflarını yayınlandığı bir web sitesi hazırladığını belirtti. Orhan Yıldırım imzasıyla yayınlanan haberde sitenin özelliklerine dikkat çekildi.

Türkiye:”Gazetecilere web sitesi” başlığı altında verdiği haberinde, Erzurumlu gazetecilerin de artık internette bir web sitelerinin bulunduğuna işaret etti. Haberde Erzurum hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, erzurumexpres adresine girerek çeşitli kaynaklara ulaşabileceği kaydedildi. Ayrıca, sitenin oluşturulmasındaki asıl amacın, dışarıdaki Erzurumlularla köprü kurmak olduğu da belirtildi.


Olaylara sizin için Palandöken'den bakanlar
Mehmet ŞENER
Nihat KILIÇOĞULLARI
Orhan BOZKURT

Spor sayfası Zirve 2000 Gazetesi'nin katkılarıyla hazırlanmıştır
SELÇUK'TAN ÖZTÜRKÇE
Başkanın Yorumu
Bedri'nin Köşesi
Kaptan Köşkü
Antalya'dan hayat öpücüğü

AYLAR SONRA 3 PUAN
ERZURUMSPOR, aylar sonra ilk defa bir deplasman maçından 3 puan çıkartarak, inanılması güç bir başarıya imza attı. Türkiye Kupası'nda finale yükselen, ancak ligde aynı başarıyı yakalamayan Akdeniz'in kırmızı-beyazlıları, hiç umulmadık bir anda Dadaş'a hayat öpücüğü verdi. Taraftar, bir yandan Erzurumspor'un bu büyük başarısına alkış tutarken, öte yandan "Teşekkürler Antalyaspor" demekten kendini alamıyor.

ALEX AFFETTİRDİ
MAÇA en büyük rakibi İstanbulspor'un Altay karşısında aldığı galibiyetin verdiği hırsla başlayan Erzurumspor, ilk yarıyı golsüz kapatarak, ilk dakikalarda gol yeme alışkanlığından kurtulduğunun sinyalini verdi. İkinci yarının başlarında Fazlı'nın golüne engel olamayan Erzurumsporlular, adeta iki kişilik koşmaya ve mücadele etmeye başladılar. Bu mücadele hemen semeresini verdi ve Alex, kendini affettiren golü filelere göndermekte gecikmedi.

ALİ YILMAZ'A BRAVO
ERZURUMSPOR'a geldiği günden beri özellikle fiziki görüntüsü ve antrenmanlarda gösterdiği performansı ile dikkati çeken, ancak bu performansını sahaya yansıtamayan Ali Yılmaz, adeta kabuk değiştirmeye başladı. Takımın jokeri olan, kale hariç her mevkide başarıyla top koşturan Ali Yılmaz, Antalya karşısında attığı golle başarısını perçinledi. Oynadığı kişilikli futboluyla Abdullayev'in vaz geçemediği oyuncuların başında gelen genç futbolcu, "Şimdi sırada Bursa var" diyor.

BAYRAM SEVİNCİ
ANTALYA'dan en krıtik bir dönemde 3 puan çıkartarak, rahat bir nefes alan Erzurumspor, bu galibiyetle taraftarlarına da bayram sevinci yaşattı. Maçın bitiş düdüğünden sonra caddelere dökülen Erzurumlu futbolseverler, bu galibiyetin sevincini doyasıya yaşadılar. Alınan galibiyetin çok önemli olduğunu belirten taraftarlar, ertesi gün de hava alanına koşarak, Antalya zaferinin kahramanlarını bağırlarına bastılar.

SIRADA BURSA VAR
SON haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla bir anda tehlike bölgesinin dışına çıkan Bursaspor'u bu hafta evinde ağırlayacak olan Erzurumspor, adeta 3 puana kitlendi. Gerek yönetim, gerekse futbolcular ve teknik kadro, Bursa maçına "dönüm noktası" olarak bakıyor. Başkan Cemal Polat, "Bu maçı alacak ve tehlike bölgesinden hızla uzaklaşacağız" diyor.


ATA GÖZÜ ORKUN'UN KALEMİ NURULLAHCA


Ana Sayfa