Make your own free website on Tripod.com
Alkışlar

Gürkan ATA

SAHAYA çıkan arslanlar, eleştri yağmuruna tutulan Başkan Polat ve yöneticiler, bazılarının laf ettiği Abdullayev ve kurmayları, yıpratıldıkça yıpratılan Süleyman Hurma..
Hepinize alkışlar, alkışlar. Bütün olumsuz etkenlere, eleştrilere, iftiralara ve korkunç hakem mafyasına karşı verdiğiniz mücadeleyi kazandığınız için alkışlar size...
Puan fikstründeki yerini hakemlere borçlu olan Erzurumspor, yine bir hakem katliamı ile karşı karşıya kaldı. Verilmeyen penaltı, haksızca kullanılan ve direç düşüren kartlarla dolu bir maça imza attı o kara gömlekli. Biz "Yine mi?" diye kara kara düşünmeye başlarken, "sahadaki arslanların morelleri bozuldu" diye yanarken, o arslanlar, o kara gömlekli mafyayı da yendi, attıkları gol kurşunları ile, hepsinin o kara fikirlerini de toprağa gömdü.
"İnanmak, başarının yarısıdır" sözünü bir kez daha kanıtladı bize. Abdullayev, sessiz sakin dış görüntüsünün içinde, alev alev parlayan yüreği, Süleyman Hurma'nın "psikologlara" taş çıkartan kişiliği ile oyunculara verdiği moral ve Sebati hocanın sıcak kalbi ile Antalya'da destan yazdık. Hakeme, yenik düşmemize rağmen çok akıllı oynadık ve kazandık. Maçın 90 dakika olduğu bilinci ile hiç paniklemeyen arslanlar tere yağından kıl çeker gibi 3 puana uzandı. Kalenin güven veren ismi Altay ile başlayıp, Alex'e kadar uzanan mükemmel bir takım ruhu oluşmuş Erzurumspor'da yardımlaşma, üst düzeye çıkmış takımda. Birisi yerden acı çekerken ötekilerin canı yanıyor onunla birlikte. Ve, takım çok koşuyor. Ve böyle olunca, Antalya galibiyeti seyredenleri hiç şaşırtmıyor.
Maçtan önce Genel Sekreter Endinç Okanlı "Küme düşme sözleri canımı çok sıkıyor. Biz ligi ilk 10'da bitireceği" diyince, içimden bunlar "hayal" diye geçirmiştim, itiraf ediyorum. Ama ne bilirdimki, Altay tam bir panter olmuş, inanılmaz kurtarışlar yapacak? Ne bilirdim ki Eyüp oynadığı futbolla parmak ısırtacak? Alparslan, bir pozisyonun dışında Fazlı'ya sahayı dar edecek? Ne bilirdim ki Sergei ustalığını yine gösterecek, Soner ve Selçuk gizli kahraman olacak? Ne bilirdim ki Ali Yılmaz ve Zafer, Türkiye'nin en formda futbolcuları olacak? Sakat Muzaffer acı içinde o müthiş çalımlarını gösterecek, uyuyan Alex uyanacak. Ne bilirdim ki Erdinç Okanlı?.
Ama bildiğim birşey var. Bu takıma güvenmeyenler, iftira edenler, huzursuzluk çıkaranlar. Bu çatlak sesler artık susacak, yüzleri kızaracak. Bildiğim birşey daha var. Bu takım gelecek yıl yeni mücizeler yaratacak.


Birinci Sayfa