Make your own free website on Tripod.com

Merhaba dostlar!

HAYATA ilk "merhaba"mın bir Zafer Bayramı ertesine rastladığını söyler büyüklerim. Hatta birileri, nüfus cüzdanımın bir köşesine kalemle 31 Ağustos sabahı saat 05.05'de dünyaya geldiğimi not bile etmiş. Erzurum'u bilenler, eski Dere Mahallesi'ni de iyi bilir. Eski diyorum, çünkü artık Dere Mahallesi diye bir mahalle kalmadı, yıkıldı, yok oldu ve tarihe gömüldü adeta. Oysa o mahallede ne güzel, ne dürüst, ne merhametli insanlar yaşardı. Ben de eğer o güzelim insanlardan bir parça feyz almış, kültürel manada gıdalanmışsam, bunu onurların en büyüğü olarak sayabilirim.

BÜYÜK ONUR
ELAZIĞLILARA "gakkoş", İzmirlilere "efe", Erzurumlulara da "dadaş" derler. Büyük bir onur bu aslında. Dadaş, kelime anlamı itibariyla yiğit, mert, dürüst, delikanlı, vatanperver ve eliaçık demektir. Ülkemizin 81 ili icinde böylesi güzel bir şerefe Erzurum insanı layık görülmüş. Bu, öyle küçümsenecek bir olay olmasa gerek! Dolayısıyla Erzurumlu olmaktan, dadaş olmaktan ötürü duyduğum gururu lütfen kimse abartılı bulmasın.

DERE MAHALLELİYİM
DEDİM ya, aslen Dere Mahalleliyim. Yani Erzurum'un en göbeğindenim. İlkokuldan başlayan ve üniversiteye kadar uzanan egitimimi Erzurum'da tamamladım. Atatürk Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunuyum. Ondan önce de teknik lise de makine eğitimi almıştım. Eğitim sisteminin çarpıklığını görüyorsunuz değil mi? Şimdi ise, gazetecilik yapıyorum. Yıllar önce amatör olarak başladığım meslegimi, profesyonel olarak devam ettiriyorum.

YEREL GAZETECİYİM
UZUN yıllar Hürriyet Gazetesi'nin Erzurum Bürosu'nda, bir ara da Milliyet'te çalıştım. Meslekteki ilk mektebim Hürriyet'tir benim. Şimdi ise yerel Doğu Ekspres Gazetesi'ni çıkartıyor, bu arada dergi ve kitap işiyle de ugraşıyorum. Genelde Erzurum'u tanıtan eserlerim var. Bunlar arasında "Kardelenler Şehri", "Orda bir şehir var Yaylada" ve "Erzurum"u sayabilirim. Fotoğraf ilgi alanım içindedir. Kapsamlı bir Erzurum fotoğrafları arşivim var. Evli ve dadaş adayı 3 oğul babasıyım.


Ana Sayfa