Make your own free website on Tripod.com
Gardaş işte Dadaş

Selçuk AVAL

Sıkıntılar, dertler, kederler, kalp ağrıları muhteşem Antalyaspor galibiyeti ile bitti. Gönül aşkımız muhteşem bir galibiyetle ligde kaldığını ve bu güne sahip olduğunu dosta düşmana gösterdi.
Gönül isterdiki bu galibiyeti tüm Erzurumspor taraftarları izlesin. Sezonun ikinci deplasman galibiyetini muhteşem iki golle kazanan mavi-beyazlılar yine sevinç gözyaşları döktürdü. Atatürk Stadına girip basın tribününe ulaşınca havanın soğukluğu insanın içini titretiyordu. Erzurum'un ayazını aratmayan bir soğuktu.
Oyuna temkinli başlayan ve Antalyaspor'un gol ayakları Fazlı ile Musiç'e özel tedbir alan Abdullayev rakibini kendi sahasında kabul ederek tek santrafor Alex ile kontratak golünü bulmayı hedefliyordu.
Fakat 17. dakikada Ergin'in şanssız sakatlığı ile tüm planlar alt üst oldu. Ön liberoya sol kanatı kullanan Selçuk çekildi. Enes, sol içte görevlendirildi. Antalyaspor akınlarını savuşturan Erzurumspor, ilk yarıyı istediği gibi bitirmeyi becerdi..
Bu yarı, kaleci Altay kalesinde devleşirken, daha maçın birinci dakikasında Alex'in çıkardığı topu Muzaffer'den önce defans çıkarınca mutluluk rüzgarlarının esmesi ikinci yarıya kaldı. Bu yarı Muzaffer'in kaleci Adnan tarafından düşürülmesi ise penaltı yerine Orhan Erdemir'in devam ettirmesi, basın tribünündeki Antalya'lı gazetecileri bile hayrete düşürdü. Ayağındaki yanık nedeni ile ikinci yarıda oyuna alınan Muzaffer'in yerine Sasa ile başladı mavi beyazlılar. Yine temkini elden bırakmayan Erzurumspor, bu yarının ilk on dakikasında da oyundaki kontrolü elinde tutmayı bildi..
Antalyaspor'un bilinçsiz ataklarını kontrol eden Erzurumspor önce bir puan hesabı yaparken, 55 dakikada Alparslan ve Enes'in hataları sonucu gelen golle yine mi hüsran diye düşünmeye başladık. Gol de biraz da ofsayt kokuyordu. Fakat gelen gol sonrası oyun düzenini değiştiren Abdullayev, defanstaki 3 adamı zaman zaman 2 adamla tutarak orta sahada çoğalıp rakibin üzerine saldırma emrini verdi. .
67. dakikada suskun golcümüz Alex sahneye çıkarak haftaların suskunluğunu nara atarak bozdu. Rakibinden topu sökerek attığı gol muhteşemdi. Beraberlik sonrası mavi beyazlılar yine oyunu kontrolde tutmak için defansı sağlama alıp orta sahayı biraz daha geri çektiler. Rakip Antalyaspor'un atakları duvar gibi örülü Erzurumspor defansından geri geliyordu. Maç böyle bitsin dediğimiz anda ceza alanı içinde Selçuk'un sert topu kaleci Adnan'dan geri dönünce maçın yıldızı Ali Yılmaz'ın enfes vuruşuyla top ağlarla buluştu. .
Maçın ilk dakikalarında yüzünü gösteren fakat ısıtmayan güneş gol sonrası yine Antalya'yı ısıtmaya başladı. Üç puan ve güneşin yakıcı sıcaklığı ile mutlu baharı yaşadık dün Atatürk Stadı'nda. .
Dün sahada kötü olan yoktu. Altay dev gibi kalesini kapadı, Sergei, Alparslan, Eyüp güçlerinin tümünü kullandılar, rakip atakları kesmek için sonradan oyuna giren Ömer'de tek bir hata yapmadan maçı tamamladı. Zafer, sahada olmayan Antalyaspor'lu adaşına nazire yaparak orta sahayı dantel gibi dokudu. Ergin, sakatlanana kadar çok iyiydi. Muzaffer, yanık ayağına rağmen ilk 45 dakikada rakibin korkulu rüyasıydı. Ali Yılmaz, günün yıldızı, Soner hem defansta mükemmel hemde ani çıkışları ile rakibini abondone etti. Selçuk, akıllı oyunu ile tribünleri mest ederken, Alex attığı golle hayat verdi. Sasa oyuna girdikten sonra hem rakibi oyaladı, hemde defanstan toplar çıkardı. .
Dün sahada kötü olan bir tek hakemdi. Orhan Erdemir, mavi beyazlıları yıldırmak için yapmadığını bırakmadı. Sarı kartları ile arslanlarımızı yıldırmaya çalıştı. Ama başarılı olamadı. Penaltımızı vermedi, rakibe uyduruk fauller çaldı durdu. Ama düşündüğünü yapmaya 11 cengaver izin vermedi. .
Antalya'da dün 24 ayarında altın bulduk. 3 puan ile artık ligde kaldığımızın ispatını yaptık. Bu hafta çok önemli bir Bursa maçı var. Hadi Dadaşlar Antalya fatihlerini desteklemek için Cemal Gürsel'i hınca hınç doldurun. Bu zafer önce yılmadan herşeye rağmen tüm dedikodulara kulak takayan ve başarı için tüm güçlerini kullanan Cemal Polat başkanlığındaki tüm yönetim kurulu üyelerinin, Ruslan Abdullayev idaresindeki Giray Sebati hocaların, Menajer Süleyman Hurma, doktoru, masörü, malzemecisi kısacası tüm Erzurumspor camiasınındır. .
Birşeyi merak ediyorum. Bu galibiyet sonrası bazılarının yüzlerini. Herhalde mosmor olmuşlardır.


Birinci Sayfa